2017 yılında Aquamasters ve Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı / KORUNCUK

Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı (Koruncuk Vakfı), her çocuğun ve gencin şefkat, sevgi ve anlayış görme, yeterli beslenme ve sağlıklı bir ortamda yaşama, oyun ve eğlence olanaklarından yararlanma, çağdaş bir eğitim alma ve yeteneklerini geliştirme, kısaca insan haysiyetine yakışır bir şekilde yaşama hakkı olduğuna inanmaktadır. Ülkemizde ailesi olmayan veya terk edilmiş ya da ailesine rağmen kişisel varlığı tehdit altında, ihmal veya istismara uğramış, kötü alışkanlıklara karşı savunmasız bırakılmış yüz binlerce korunmaya muhtaç, kimsesi olmayan çocuk ve genç var.

Topluma kazandırıldıkları takdirde ülkenin en büyük değerleri arasında yer alacak bu çocuklarımızın yaşamaları için kurulan, “Çocuk Köyü” denen ve 10-12 evden oluşan yerleşim birimlerinin ilkini kurmayı ve yaşatmayı amaç edinmiş gönüllü kişiler tarafından, 1979 yılında kurulan Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı, Koruncuklar’ın geldikleri andan itibaren bir aile ortamında sağlıklı gelişmeleri, eğitim ve öğretim görmeleri, kişisel yeteneklerini geliştirmeleri, geleceğe hazır ve topluma faydalı bireyler olmaları için çalışmaktadır. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğü Çocuk Hizmetleri Bölümünden 0-6 yaşları arasındayken Vakfı’nın talebi doğrultusunda Çocuk Köyü’ne alınan Koruncuklara, sıcak bir yuva niteliği taşıyan evlerde, anne sevgisi ve aile anlayışının sürdürüldüğü, çocukların bedenen, ruhen, ahlaken ve fikren gelişimleri; toplum içinde verimli ve yapıcı kişilik kazanmaları, yüksek öğrenim dahil olmak üzere eğitimlerinin sağlanması hedeflenmektedir.

Hayata geçirdiği başarılı organizasyonlar ve sosyal sorumluluk projeleri ile yüzme sporunun gelişimine katkıda bulunan Aquamasters, 2017 yılı Ekim ayında Hapimag Sea Garden Resort, Bodrum’un ev sahipliğinde düzenlenen 6. Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonaları kapsamında, en değerli varlıklarımız çocuklarımız yararına çok özel bir yarış organize etti. İş dünyasının sevilen, başarılı insanlarının ve ünlülerin, kulaçlarını KORUNCUK’lar için attıkları CEO & Celebrity Swim Challenge yüzme etkinliğine, katılımları, bağışları ve dostlarının bağışları ile bir sivil toplum kuruluşu olan ve üstlendiği kutsal görevi, gönüllülük ve bağış esasına dayalı olarak sürdürmeye çalışan KORUNCUK Vakfı’na önemli katkıda bulunmuşlardır. 

 

Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı Başkanı Figen Özbek, “Aquamasters müthiş bir organizasyon, bu özel etkinlikte ben de yüzdüm, çok mutlu oldum, çok keyif aldım”dedi ve  yüzme sporunun her yaşta yapılabilecek güzide bir spor olduğunu belirtti. Başkan Özbek, “KORUNCUK”larımıza duyarlı yaklaşımları ve verdikleri destek için Aquamasters Yönetimine 

ve birbirinden değerli sporcularına sonsuz teşekkürlerimizi sunarız” dedi. 

Fotoğraflar

2017 yılında Aquamasters ve Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı / KORUNCUK

2015 yılında Aquamasters ve Mender (Marmaris Engelliler Sosyal Yardımlaşma, Dayanışma, Eğitim ve Kültür Derneği) , ülkemizin gururları Bedensel Engelli Milli Takım yüzücülerimizi bir haftalık performans kampı süresince ağırladılar. Aquamasters ve Mender’in sosyal sorumluluk projesi kapsamında düzenlenen uluslararası performans kampına Türk Milli Takımı’nın yanı sıra Sırbistan, Malta, Slovenya, Belçika, Bulgaristan ve Hırvatistan’dan da uluslararası arenada kendini ispatlamış sporcu ve antrenörleri katıldılar. Kamp sonrası sporcularımız 27-29 Mart 2015 tarihlerinde Yunanistan’ın Naoussa kentinde yapılan IPC Uluslararası Paralimpik Yüzme Şampiyonasına katılarak 
26 Altın, 8 Gümüş, 5 Bronz madalya aldılar ve ülkemizi başarıyla temsil ettiler. Ayrıca Beytullah Eroğlu, Muhammet Ali Aydın ve Özlem Kaya şampiyonada  “A” barajını geçerek İngiltere’nin Glasgow kentinde yapılacak Dünya Şampiyonası’na gitmeye hak kazandılar. 

Fotoğraf Sanatçıları;
Sn. Belma Arslan,
Sn. Wiltrud Kip,
Merhum Sn. Bülent Pehlivan.

MARMARİS

Scroll to Top