ULUSLARARASI ARENA AQUAMASTERS YÜZME ŞAMPİYONASI İSTANBUL İLE BULUŞTU. BİR ŞAMPİYONA DAHA GERİDE KALDI !

Ülkemizin ve Akdeniz’in en büyük yüzme festivali  ” Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası ”  4-5 Ağustos 2018 tarihlerinde  1.000’e  yakın kayıtlı sporcuyu ağırladı. 


İstanbul Valiliği’nin himayesinde, Türkiye Yüzme Federasyonu, İstanbul Büyük Şehir Belediyesi, Adalar Belediyesi ve İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile koordinasyon ve işbirliği içerisinde 4-5 Ağustos 2018 tarihlerinde Heybeliada Su Sporları Kulübünün ev sahipliğinde gerçekleştirilen 8.Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası, 2015 Mayıs’ından bu yana her yıl Mayıs ve Ekim aylarında “Ortak tutkumuz; suya olan sevgimiz” mottosuyla, yüzme sporunu her yaştan insana sevdirmek amacıyla düzenlenen  ve 8.siyle birlikte bugüne kadar 35 farklı ülkeden onbin  sporcunun katıldığı yenilikçi bir şampiyonalar bütünü.

Genel prensiplerini “yüzme sporunun farkındalığına katkıda bulunmak, yüzme sporunun her yaşta yapılabilecek çok özel bir spor olduğunu geniş kitlelere ulaştırabilmek ve yüzme sporuna gönül vermiş her yaşta sporcuya deniz sevgisini aşılamak” olarak tanımlayan Aquamasters, vizyon partnerleri, destek veren tüm kurum ve kuruluşlar ve bütün katılımcılarla birlikte başarılı bir organizasyona daha imza attı. 

 Şampiyona’nın açılışını gerçekleştiren Adalar Kaymakamı Mustafa Ayhan ve Adalar Belediye Başkanı Atilla Aytaç Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonalarını ilk günden beri desteklediklerini, şampiyona kapsamında  Devlet, Yerel Yönetimler ve Özel Sektörün bir araya gelerek spora ve spor turizmine önemli katkılarda bulunduklarını ifade ettiler. 

Şampiyona;

4 Ağustos Cumartesi günü Setur Marinas 4×500 m Bayrak Yarışı 75 takım 300 sporcu
 

 5 Ağustos  sabahı  saat 09.30’da Burgaz Adası Adalar Su Sporları Kulübünden startı verilen ve Heybeliada Su Sporları Kulübünde sona eren  Peugeot Açık Su Yüzme Şampiyonasına 650 sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi.

Bir şampiyonamız daha sonlanırken, her geçen gün gelişen şampiyonalarımıza verdikleri destek için; tüm resmi kurum ve kuruluşlara,tüm değerli sporcu ve katılımcılarımıza, 

Değerli vizyon partnerlerimiz ve iş ortaklarımıza teşekkür ederiz. 

Saygılarımızla, 


Aquamasters Yönetim Kurulu

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top