Şampiyonaların Ertelenmesi

Değerli Aquamasters Ailesi, 

Tüm dünyayı saran ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından Pandemi olarak ilan edilen COVID-19 salgın hastalığı sebebi ile 1-3 Mayıs 2020 tarihlerinde Göcek, 15-19 Mayıs 2020 tarihlerinde ise Marmaris’te gerçekleştireceğimiz “Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonalarımızı” sonbahar aylarına ertelemek mecburiyeti hasıl olmuştur. 

T.C. Cumhurbaşkanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Yüzme Federasyonu ve Muğla Valiliği’nce alınan tedbir kararlarına paralel olarak, paydaşlarımız ve yönetim kurulumuzla gerçekleştirdiğimiz görüşmeler neticesinde bu kararı aldığımızı belirtmek isteriz. Bu arada 20 Mart 2020  itibariyle  Avrupa Yüzme Birliği (LEN) de, Mayıs ayında Budapeşte’de gerçekleştirilecek 2020  “Avrupa Yüzme Şampiyonası”nı ertelediğini kamuoyuna duyurmuş, son olarak Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) de “2020 Tokyo Yaz Olimpiyatları”nı erteleme kararı almıştır. 

Sağlığın her şeyden daha önemli olduğu bilinciyle, toplu aktivitelerle ilgili tedbir kararlarına uymamız gerekliliği doğrultusunda, tüm resmi kurum ve kuruluşlar, paydaşlarımız ve yönetim kurulumuz ile mütalaa edilerek yeni şampiyona tarihleri belirlenmiştir.  Mayıs ayı için yaptırmış olduğunuz yarış kayıt haklarınız, aynı koşullarla yeni tarihlere aktarılacaktır. 

09 -11 Ekim 2020   > 12.Uluslararası Arena Aquamasters Açık Su Yüzme Şampiyonaları –  MARMARİS etabı.

16 -18 Ekim 2020   > 13.Uluslararası Arena Aquamasters Açık Su Yüzme Şampiyonaları –  GÖCEK etabı.

Güncellenen şampiyona reglemanları yakında  www.aquamasters.org web sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan paylaşılacaktır.

Yaşadığımız bu zor günleri hep birlikte atlatmayı, sağlıklı ve spor dolu güzel günlerde tekrar buluşmayı dileriz. 

Sevgi ve Saygılarımızla, 

*15-17 Mayıs 2020 tarihinde gerçekleştirileceği açıklanan  Marmaris Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonasına kayıt yaptıran sporcularımıza ayrıca bilgilendirme maili  gönderilecektir.

  Aquamasters 

 Yönetim Kurulu

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top