9.Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası İçin  Bir Kez Daha Bodrum’da Buluşuyoruz ! 

Değerli Aquamasters Ailesi,  

Muğla Valiliği’nin himayesinde, Türkiye Yüzme Federasyonu ve Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile işbirliği ve koordinasyon içerisinde  gerçekleştirdiğimiz Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonaları’nı sizlerle tanıştırdığımız ilk günden bu yana yenilikçi, özel, keyifli ve her şeyden önemlisi sporcularımızın ve ailelerinin hak ettikleri değerde, güven içerisinde ve nitelikli şampiyonalarla sporcularımızı buluşturmaya özen gösterdik. 

27 – 30 Eylül 2018 tarihlerinde 9.kez  gerçekleştireceğimiz  Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonaları’na, Ülkemizin ve Güney Ege’mizin gözdesi Bodrum’da Bodrum Belediyesi ve Hapimag Sea Garden Resort bir kez daha ev sahipliği yapacak olmalarından dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz. Elim bir kaza sonucu, geçtiğimiz yıl aramızdan ayrılan Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Altındağ anısına gerçekleştireceğimiz bu şampiyonamızın detaylarını sizlerle paylaşmak isteriz.

Bilindiği gibi, sadece tek günlük bir etkinlikten ibaret olmayıp, farklı etkinlikleri bünyesinde barındıran bir şampiyonalar bütünü olan ve bu özelliği ile sadece ülkemizde değil, Akdeniz’e kıyısı olan ülkeler içindeki en kapsamlı yüzme şampiyonası niteliğine sahip Arena Aquamasters’ın, her zamanki yenilikçi yaklaşımı doğrultusunda hazırlanan şampiyona programında; 

28 Eylül  2018 Cuma Şampiyonamızın ilk gününde  Açık Su Yüzme Branşında 3 farklı sportif  etkinliğe hep birlikte imza atacağız;

*28 Eylül Cuma sabahında şampiyonamızın açılışını PROFİLO AÇIK SU YÜZME DAYANIKLILIK YARI MARATONU 5Km ile gerçekleştireceğiz. Bu yarışmada Ultra Maraton ve Açık Su Yüzme branşının  Dünyaca ünlü ismi Güney Afrika’lı sporcu  CARINA BRUWER  sizlerle birlikte kulaç atacak.  Vizyon partnerlerimiz PROFİLO’nun değerli  katkılarıyla, ülkemizin gururu Türk Hava Yolları’nın ulaşım, Hapimag Sea Garden’ın konaklama sponsorluğunda ülkemize gelecek olan, sporculuğunun yanı sıra ünlü ve yetenekli bir müzisyen olan CARiNA BRUWER ve STERLİNG EQ müzik grubu ayrıca 28 Eylül Cuma ve 29 Eylül Cumartesi akşamları sizlere keyifli anlar yaşatacaklar.

*Aynı gün ülkemizde ilk kez gerçekleştirilecek olan ” ARENA AQUAKIDS YÜZME ETKİNLİĞİ” ise çocuklarımıza  deniz sevgisini aşılamayı ve onları Açık Su Yüzme branşı ile tanıştırmayı hedeflediğimiz diğer bir etkinliğimiz olacak. 

*28 Eylül Cuma gününün son yarışması ise ilkini geçen yıl gerçekleştirdiğimiz ve büyük ilgi gören ”PROFiLO DOLUNAY’DA AÇIK SU YÜZME YARIŞI-500 Mt.” olacak. Erken kayıt olan 300 sporcu ile sınırlı bu yarışmanın çok özel görüntülere sahne olacağına inanıyoruz. Bu yarış Türk yüzme sporuna sporcu ve antrenör olarak büyük emekler vermiş olan ”CANAN ATEŞ” anısına gerçekleştirilecektir.

Şampiyonamızın ikinci günü olan 29 Eylül Cumartesi ise 2 farklı sportif etkinliğimiz olacak;

*Arena Aquamasters olarak 29 Eylül Cumartesi sabahı ülkemizde bir ilke daha imza atarak 10Km ‘lik  ”HAPİMAG MARATONU”nu sizlerle buluşturacağız. Aquayouths ve Aquamasters kategorilerinde toplamda 100 sporcu (70 Aquamasters, 30 Aquayouths) kontenjanı ile sınırlı bu yarışta; yüzücülerimizin  inanılmaz bir mücadele örneği sergileyeceklerine inanıyoruz. 

*Aynı günün öğleden sonrasında gerçekleştireceğimiz ”SETUR MARİNAS 4 x 500 mt Bayrak Yarışı”nda 4 kişiden oluşan takımların toplamda 2000 mt kulaç atarak performanslarını sergileyecekleri, yine son derece çekişmeli geçeceğini bildiğimiz bir diğer açık su etkinliğimiz olacak. Etkinliklerimize ait detayları yarışma reglamanlarında bulabileceksiniz. Kulüp sporcusu olma mecburiyeti gerektirmeyen 100 takım (400 sporcu) ile sınırlandırılmış Bayrak Yarışı’nın, daha öncekiler gibi sporcularımız arasında dayanışmaya katkı sağlayacak, heyecanlı ve eğlenceli bir etkinlik olacağına inanıyoruz. 

Bu yarışmamızın Onur Konuğu Türk Yüzme Sporu’nun unutulmaz ismi, rekortmen sporcumuz  ” FARUK MORKAL ” olacaktır. 

Şampiyonalarımızın son günü 30 Eylül Pazar sabahı ise  en yoğun sporcu katılımının gerçekleşeceği geleneksel etkinliğimiz var;

*PEUGEOT AÇIK SU YÜZME ŞAMPİYONASI.  1.5Km ve 3Km olmak üzere 2 farklı parkurda gerçekleştireceğimiz şampiyonamızın Onur Konuğu rekortmen  sporcumuz ve teknik direktör ” HAKAN ESKİOĞLU ” olacaktır.

Aquamasters’ın vizyonu ve misyonu içerisinde yer alan yüzme sporunun farkındalığına katkıda bulunmak, yüzme sporunun her yaşta yapılabilecek çok özel bir spor olduğunu geniş kitlelere iletebilmek ve kitlelere deniz sevgisini aşılamak prensipleri kapsamında önümüzdeki dönemde de düzenlenecek olan çok özel etkinlikleri pek yakında sizlere buradan müjdeliyor olmaktan büyük mutluluk duyacağız. Türkiye Yüzme Federasyonu ve Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile işbirliği ve koordinasyon içerisinde gerçekleştirilecek olan ” 9.Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonaları ” süresince, değerli destekcilerimizle birlikte sizlere, spor dolu, rekabetçi, bol sürprizli ve keyifli anlar yaşatmaya çalışacağımız organizasyona ait detay ve ayrıntılı bilgileri www.aquamasters.org web adresimizden, Aquamasters Spor Organizasyon facebook ve aquamastersswimming instagram hesaplarımızdan iletmeye devam edeceğiz. 

Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonaları’na bir kez daha ev sahipliği yapacak olan ve projenin gerçekleştirilmesinde desteklerini esirgemeyen Bodrum  Belediye Başkanı Sn.Mehmet Kocadon ve ekibine, şampiyonalarımıza  destek veren  tüm kişi, kurum ve kuruluşlara teşekkürlerimizi sunarız. 

Aquamasters Ailesi olarak her zaman olduğu gibi dostluk ve rekabet başlığı altında, güvenlik ve niteliğin en önde geldiği, bol kulaçlı, keyifli ve coşkulu günler geçirmek için hepinizi BODRUM’a bekliyoruz. 

Sevgi ve Saygılarımızla. 

AQUAMASTERS 

YÖNETİM KURULU

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top