15. Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası 19-22 Mayıs 2022’de Antalya Kemer’de gerçekleşecek.

15. Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası

19-22 Mayıs 2022’de Antalya Kemer’de gerçekleşecek.

4 günde, 8 ayrı parkurda 1800’e yakın yüzme sevdalısı Antalya’nın Turkuaz sularında kulaç atacak…

2022 yılında “Turkuaz Yüzme Serisi” adıyla, Antalya, Bodrum, Göcek ve Marmaris’in birbirinden güzel turkuaz sularında seri halinde düzenlenecek olan Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası’nın ilk etabı, 19 – 22 Mayıs 2022  tarihlerinde Akdeniz’in incisi Kemer ve Kumluca’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.

Türkiye’nin değerlerinden biri olan Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonaları; yüzme sporunun her yaşta yapılabilecek çok özel, olimpik bir spor branşı olduğuna dair farkındalığı artırmak, bu spora olan sevgiyi aşılamak, yaş gözetmeksizin herkesi bu sporu yapması için teşvik etmek prensiplerini benimsiyor. Dünyaca ünlü su sporları markası Arena’nın ismini verdiği ve markanın Türkiye Temsilcisi Sportive ile birlikte birbirinden kıymetli vizyon partnerlerinin katkılarıyla gerçekleştirilen Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonaları, Akdenize kıyısı olan ülkeler dikkate alındığında en yüksek katılımlı ve en kapsamlı yüzme şampiyonalarının başında geliyor.

Tek bir şampiyonadan ibaret olmayıp, bir şampiyonalar bütünü olan Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonaları’na Antalya’nın Kemer ve Kumluca İlçeleri  bu yıl ilk kez ev sahipliği yapacaklar. 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında, Antalya Valiliği’nin himayesinde, Türkiye Yüzme Federasyonu, Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün işbirliği ve koordinasyonu içerisinde, Kemer ve Kumluca Belediyeleri’nin ev sahipliği yapacakları; Phaselis Antik Kenti, ülkemizin Maldivleri Suluada ve Kemer Tekirova’nın turkuaz sularında gerçekleştirilecek şampiyona boyunca 4 günde 8 ayrı parkurda 1800’e yakın sporcu; dostluk, sportmenlik ve rekabet içerisinde sağlığın, güvenliğin ve niteliğin ön planda olduğu Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonaları’nda kulaç atacaklar.

Şampiyonaya ait basın bülteni, görseller ve ayrıntılı bilgi için;  www.aquamasters.org/DUYURULAR sekmesini ziyaret etmeniz rica olunur. 

Şampiyona Programı :

 19 Mayıs 2022

 Skoda Açık Su Yüzme Şampiyonası 3K

Arena AquaKids Yüzme Etkinliği (Voonka’nın destekleriyle)

 20 Mayıs 2022

 Martı Myra Açık Su Yüzme Şampiyonası 5K

 21 Mayıs 2022

 Skoda Açık Su Yüzme Şampiyonası 2K

Jotun 4x500m Bayrak Yarışı (Kadınlar ve Erkekler)

Işık Yolculuğu Gece Yüzme Etkinliği (FMV Işık Okulları desteğiyle)

 22 Mayıs 2022

Setur Marinas Açık Su Yüzme Şampiyonası 1K

Jotun 4x500m Bayrak Yarışı (Karma)

2022-ANTALYA GÖRSELİ.jpg

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top