01 – 05 MAYIS 2019 TARİHLERİNDE, ÜLKEMİZİN VE GÜNEY EGE’MİZİN İNCİSİ MARMARİS’TE  “BRONZ ŞAMPİYONA”

Değerli Aquamasters Ailesi,  

2015 yılından bu yana Muğla Valiliği’nin himayesinde, Türkiye Yüzme Federasyonu ve Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile işbirliği ve koordinasyon içerisinde  gerçekleştirdiğimiz Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonaları’nı  sizlerle tanıştırdığımız ilk günden bu yana yenilikçi, özel, keyifli ve her şeyden önemlisi sporcularımızın ve ailelerinin hak ettikleri kalitede, güven içerisinde ve nitelikli şampiyonalarla sporcularımızı buluşturmaya özen gösterdik. 

01 – 05 Mayıs 2019 tarihlerinde, Ülkemizin ve Güney Ege’mizin incisi Marmaris’te  “Bronz Şampiyona” niteliğinde gerçekleştireceğimiz 10. Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonaları’na, Marmaris Belediyesi ve Martı Resort Deluxe ve Martı La Perla’nın bir kez daha ev sahipliği yapacak olmalarından dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz. 

1 Mayıs 2019 Çarşamba gününün resmi tatil olduğu dikkate alınarak, Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası 01-03 Mayıs 2019 gününe alınmıştır. Bir Aquamasters geleneği olarak, Açık Su Yüzme Şampiyonaları da Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası’nın devamında 04-05 Mayıs 2019 günlerinde gerçekleştirilecektir.

Türkiye Yüzme Federasyonu’nun 13.11.2018 tarih 2019/05-MAS-A01 sayılı onayı  ile düzenlenen Şampiyonamızın detaylarını sizlerle paylaşmak isteriz.

Bilindiği gibi, sadece tek günlük bir etkinlikten ibaret olmayıp, farklı etkinlikleri bünyesinde barındıran bir şampiyonalar bütünü olan ve bu özelliği ile sadece ülkemizde değil, Akdeniz’e kıyısı olan ülkeler içindeki en kapsamlı yüzme şampiyonası niteliğine sahip olan Uluslararası Arena AquamastersYüzme Şampiyonaları’nın, her zamanki yenilikçi yaklaşımı doğrultusunda hazırlanan şampiyona programında; 

01-03 Mayıs 2019 (Çarşamba, Perşembe, Cuma); Şampiyonamızın ilk üç gününde Uluslararası Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası,

04-05 Mayıs 2019 (Cumartesi ve Pazar) günlerinde ise 4 farklı Açık Su Yüzme Şampiyonasını gerçekleştireceğiz.

4 Mayıs  Cumartesi günü sabahı; Sporcularımız Marmaris körfezinin berrak sularında 5K Açık Su Yüzme Yarı Maratonuna’na imza atacaklar.

Aynı günün öğleden sonrasında gerçekleştireceğimiz ”SETUR MARINAS 4 x 500 Mt Bayrak Yarışı’nda 4 kişiden oluşan takımların toplamda 2000 Mt kulaç atarak performanslarını sergileyecekleri, yine son derece çekişmeli geçeceğini bildiğimiz bir diğer açık su etkinliğimiz olacak. Kulüp sporcusu olma mecburiyeti gerektirmeyen 100 takım (400 sporcu) ile sınırlandırılmış Bayrak Yarışı’nın, daha öncekiler gibi sporcularımız arasında dayanışmaya katkı sağlayacak, heyecanlı ve eğlenceli bir etkinlik olacağına inanıyoruz. 

Şampiyonalarımızın son günü olan 5 Mayıs 2019 Pazar sabahı ise  en yoğun sporcu katılımının gerçekleşeceği farklı saatlerde startlarını vereceğimiz geleneksel  iki etkinliğimiz var;

İlki MARTI Hotels Açık Su Yüzme Şampiyonası 1.5K, 

İkincisi ise 3K Açık Su Yüzme Şampiyonası.

Etkinliklerimize ait detayları yarışma reglamanlarında bulabileceksiniz. 

Aquamasters’ın vizyonu ve misyonu içerisinde yer alan yüzme sporunun farkındalığına katkıda bulunmak, yüzme sporunun her yaşta yapılabilecek çok özel bir spor olduğunu geniş kitlelere iletebilmek ve kitlelere deniz sevgisini aşılamak prensipleri kapsamında önümüzdeki dönemde de düzenlenecek olan çok özel etkinlikleri pek yakında sizlere buradan müjdeliyor olmaktan büyük mutluluk duyacağız.

Dünya Yüzme Birliği FINA’nın ve Türkiye Yüzme Federasyonu’nun Ana Sponsoru olan, Uluslararası Aquamasters Yüzme  Şampiyonaları’na da ismini veren  Dünyaca ünlü Arena markasının Türkiye  temsilcisi Sportive A.Ş’nin, Türkiye Yüzme Federasyonu ile hayata  geçirdiği işbirliği protokolünün bir parçası olan ‘’Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonaları ” süresince, değerli destekcilerimizle birlikte sizlere, spor dolu, rekabetçi, bol sürprizli ve keyifli anlar yaşatmaya çalışacağız.

Organizasyona ait detay ve ayrıntılı bilgileri www.aquamasters.org web adresimizden, Aquamasters Spor Organizasyon facebook ve aquamastersswimming instagram hesaplarımızdan iletmeye devam edeceğiz. 

Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonaları’na bir kez daha ev sahipliği yapacak olan ve projenin gerçekleştirilmesinde desteklerini esirgemeyen tüm kişi, 

kurum ve kuruluşlara teşekkürlerimizi sunarız. 

Aquamasters Ailesi olarak her zaman olduğu gibi dostluk ve rekabet başlığı altında, güvenlik ve niteliğin en önde geldiği, bol kulaçlı, keyifli ve coşkulu günler geçirmek için hepinizi Marmaris’e bekliyoruz. 

Sevgi ve Saygılarımızla. 

AQUAMASTERS 

YÖNETİM KURULU

Duyurulara geri dön

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top